Okupācijas perioda atspoguļojums Latvijas kino

Pirmdien, 10. oktobrī plkst. 18.00 Splendid Palace Mazajā zālē dokumentālās filmas Visu laiku snieg, režisore Agita Cāne, scenāriste Daira Āboliņa, pirmizrāde un diskusija par okupācijas perioda atspoguļojumu Latvijas kino.


.

Visu laiku snieg ir dokumentālā filma par jaunās Viestura Kairiša spēlfilmas Melānijas hronika tapšanu. Melānijas Vanagas Sibīrijas stāstu režisors Viesturs Kairišs sāka filmēt 20 grādu salā. Pat Latvijas ziema parūpējās, lai meža darbu epizodē iesaistītās aktrises izjustu, kā stindzina sals. Kopš tā aukstās un filmēšanas grupai tik nozīmīgās dienas ir pagājuši trīs gadi. Viestura Kairiša filma Melānijas hronika, novembrī piedzīvos savu pirmizrādi visā Latvijā un arī pats filmas veidošanas laiks jau ir kļuvis gandrīz par odiseju pretim Melānijas Vanagas personības izzināšanai un viņas dramatiskā dzīvesstāsta un pārcilvēciskās izturības apjēgsmei. Vēlreiz izsekojot šī darba uzņemšanas gaitai, radošās grupas lēmumu loģikai, ļaujot ieskatīties unikālajā literārajā un arī emocionālajā Melānijas Vanagas mantojumā, ir veidota - filma par filmu Melānijas hronika: VISU LAIKU SNIEG.

09.10.2016.

Saistītie raksti

 Lielais Kristaps paziņos nominantus

Lielais Kristaps paziņos nominantus

08.09.2016.

Lielais Kristaps aicina uz balvai nominēto filmu un profesionāļu saraksta publiskās paziņošanas preses konferenci otrdien, 13. septembrī plkst. 11.00 Splendid Palace, Cafe Film Noir (Elizabetes iela 61).

Izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 pretendenti

Izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 pretendenti

13.09.2016.

13. septembrī Cafe Fim Noir notikušajā preses konferencē tika paziņoti Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps nominēto filmu un profesionāļu saraksts, starptautiskās žūrijas sastāvs.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 nominanti

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 nominanti

13.09.2016.

Lielā Kristapa preses konferencē 13.09. paziņots šī gada nominantu saraksts

Lielais Kristaps arī tirdzniecības parkā “Alfa”

Lielais Kristaps arī tirdzniecības parkā “Alfa”

29.09.2016.

Oktobrī, tirdzniecības parkā “Alfa” norisināsies vairākas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” aktivitātes.