Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) aicina Latvijas filmu producentus un autorus līdz šī gada 31. oktobrim pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”.

Balva ir īpašs notikums gan filmu veidotājiem, gan skatītājiem. Tā katru gadu pulcē nozari, lai atzīmētu izcilākos sasniegumus filmu jomā. Vietnē lielaiskristaps.lv var iepazīties ar balvas nolikumu un tiešsaistē pieteikt filmas.

Balvai var pieteikt jebkura garuma Latvijas filmas, tostarp spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, arī kopražojuma filmas, kas pabeigtas pēc 2022. gada 1. janvāra un nav piedalījušās 2022. gada balvā. Studentu filmu konkursam savas filmas var pieteikt Latvijas studenti, kuri studē audiovizuālo mākslu Latvijas vai ārvalstu augstskolās. Pieteiktās filmas izvērtēs un nominantus izvirzīs eksperti, kas pārstāv filmu nozares profesionālās organizācijas, nominanti tiks paziņoti līdz 2024. gada 10. janvārim. Gada laureātus noteiks neatkarīga starptautiska žūrija.

"Lielā Kristapa" pasākumi norisināsies 2024. gada februārī, kad svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas balvas filmu kategorijās, tostarp labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācijas filma, labākā daudzsēriju filma, labākā debijas filma un labākā studentu filma, kā arī 17 profesionālajās kategorijās un skatītāju balva. Kā ik gadu LKS pasniegs balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" organizē biedrība "Latvijas Kinematogrāfistu savienība" sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Vairāk informācijas “Lielā Kristapa” mājas lapā. 11.10.2023.

Saistītie raksti

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

31.10.2018.

No 7. līdz 13. novembrim, īsi pirms Latvijas simtgades svinībām, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

01.08.2019.

Darbam ar medijiem aicinām komandā kolēģi ar zināšanām par Latvijas kino norisēm un pieredzi sabiedrisko attiecību jomā.

Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

06.08.2019.

Līdz 15. augustam, tas ir vēl 10 dienas, Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Filmas var pieteikt mājas lapā lielaiskristaps.lv sadaļā "Pieteikt filmu".

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

16.08.2019.

15. augustā noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” un, salīdzinot ar 2018. gadu, pieteikumu skaits ir pat pieaudzis.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

RD

Sadarbojas


Informē