Par Lielo Kristapu

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps 2019. gadā norisināsies no 7.-12. novembrim kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Lielā Kristapa” ietvaros jau tradicionāli notiks Latvijas jaunāko filmu seansi, filmu pirmizrādes, filmu seansi ar autoru piedalīšanos, studentu filmu skates, diskusijas, preses konferences u.c. pasākumi. “Lielā Kristapa” kulminācija būs balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 12. novembrī. Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas labākajām Latvijas filmām kategorijās – labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācija, labākā mazākuma TV filma vai seriāls, labākā debija, labākā studentu filma - un labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem kopā 23 kategorijās, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas un balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

 “Lielais Kristaps” ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas kino skatītājiem un nozares profesionāļiem dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. “Lielā Kristapa” balva kinematogrāfā iedibināta 1977. gadā, šogad balvas tiks pasniegtas 31. reizi.

 Nacionālo kino balvu rīko biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība” sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT Hannu Pro

Sadarbojas

SP BB Rental Cirks Entresol Mitto Arhīvs Kino Muzejs Valmiermuiža

Informē

LTV Radio LSM Santa Visual Media Diena K Diena K Raksti