Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Raksta attēls

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps.

Lielais Kristaps šogad norisināsies patriotisko svētku laikā no 9.-15. novembrim kinoteātros Splendid Palace un Cinamon Rīga. Filmas var pieteikt līdz 15. augustam mājas lapā lielaiskristaps.lv, ejot uz sadaļu pieteikt filmu.

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps ir Latvijas filmu nozares svarīgākais notikums, kas dibināts 1977. gadā un kopš 2014. gada atkal notiek katru gadu – šogad tātad 29. reizi. Lielā Kristapa ietvaros arī šogad notiks Latvijas jaunāko filmu seansi, pirmizrādes, īpašie seansi ar autoru piedalīšanos, studentu filmu konkurss, diskusijas u.c. pasākumi. Kinoskatītājus sagaida spēcīga Latvijas jaunāko filmu konkursa programma – gan spēlfilmas, gan dokumentālās un animācijas filmas. Kopš pagājušā gada Lielā Kristapa piedzīvotas vairāku spēlfilmu pirmizrādes – Viestura Kairiša Melānijas hronika, Staņislava Tokalova Tas, ko viņi neredz, režisora Andreja Ēķa Svingeri –, zināms arī, ka vasaras beigās pie skatītājiem nonāks Vara Braslas Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru un Jāņa Norda Ar putām uz lūpām, veidojot nopietnu konkurenci labākās spēlfilmas kategorijā.

Latvijas producenti un profesionāļi piedalījušies arī vairāku minoritārā kopražojuma spēlfilmu un dokumentālo filmu ražošanā, kas tiks izskatītas kategorijā Labākā mazākuma kopprodukcijas filma, - šajās filmās tiks vērtēts Latvijas profesionāļu veikums. Atsevišķā konkursa skatē tiks noteikta arī labākā studentu filma. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, filmas un profesionāļus nominēs profesionālo organizāciju izvirzīti pārstāvji, Nacionālajai kino balvai nominētās filmas vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs gan Latvijas, gan ārvalstu filmu nozares profesionāļi.

Pasākuma kulminācija būs svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 13. novembrī, apbalvojot filmas kategorijās Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākā īsmetrāžas spēlfilma, Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, Labākā animācijas filma, Labākā mazākuma kopražojuma filma, Labākā debija, Labākā studentu filma un labākos kinoprofesionāļus kopā 23 kategorijās. Lielajā Kristapā pasniegs arī balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā un īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas.

Nacionālo kino balvu organizē biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un tirdzniecības parks Alfa.

Saistītie raksti