Aktrise Marija Luīze Meļķe pieņem “Lielā Kristapa” statuju

Ceturtdien, 9. novembrī “Maiga vara” pirmizrādē Nacionālajā teātrī aktrise Marija Luīze Meļķe pieņēma Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” statuju. Statuju Meļkei nodeva izrādes režisors, Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes loceklis Matīss Kaža.

Žūrijas piešķirtā balva par Laines lomas atveidojumu filmā “Neona pavasaris” ir pelnīta atzinība aktrises talantam un ieguldītajam darbam. Taču viņas pārsteidzošā atteikšanās pieņemt balvu līdz partnerattiecību likuma pieņemšanai Latvijā izceļ aktrises apņemšanos iestāties par sociālajām pārmaiņām. Nu pārmaiņās ir notikušas, 9. novembrī Saeimas vairākums ir nobalsojis par partnerattiecību institūta ieviešanu Latvijā. Šis vēsturiskais mirklis ir vienlaicīgs ar pirmizrādi Nacionālajā teātrī, kuras režisors ir Matīss Kaža un kurā Marija Luīze Meļķe atveido galveno lomu. Emocionāli piesātinātā pirmizrādes izskaņā aktrise no režisora saņēma statuju, kas līdz šim tika glabāta “Lielā Kristapa” rīkotāja, “Latvijas Kinematogrāfistu savienības” birojā. Šis notikums ieies vēsturē kā atgādinājums par aktīvisma spēku.

Foto: Gints Ivuškāns 

09.11.2023.

Saistītie raksti

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā Varim Braslam

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā Varim Braslam

03.10.2019.

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā šogad tiks pasniegta režisoram Varim Braslam, vienam no atpazīstamākajiem vārdiem Latvijas kinemotogrāfā.

"Lielā Kristpa" nominatu statistika

"Lielā Kristpa" nominatu statistika

06.10.2021.

Apkopta Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" 2021. gada nominantu statistika

Lielais Kristaps atklāj programmu

Lielais Kristaps atklāj programmu

25.01.2022.

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 24. līdz 27. februārim, to atklās ar Armanda Zvirbuļa režisētās daudzsēriju filmas “Krimināllieta iesācējam” pirmajām divām sērijām un turpinās ar vairākām pirmizrādēm un balvai nominēto filmu seansiem.

Ieva - debesu kundziņa meita

Ieva - debesu kundziņa meita

01.02.2022.

Par Mūža balvas kinomākslā laureāti, kostīmu mākslinieci Ievu Kundziņu raksta režisors Jānis Streičs


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

RD

Sadarbojas


Informē