Izziņo Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominantus

Raksta attēls

Šodien klātesot LR kultūras ministram Naurim Puntulim tika paziņoti šī gada Nacionālās kino balvas nominanti.

Preses konferencē piedalījās arī Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Latvijas Kinemotogrāfistu Savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova un atlases komisijas pārstāve, kino zinātniece Kristīne Matīsa. Atklājot konferenci Kultūras ministrs Nauris Puntulis norādīja kino nozares nozīmi valsts kultūras mantojumā un izteica solījumus rūpēties par turpmāku finansiālu nodrošinājumu nozares kvalitātes saglabāšanai un izaugsmei: “Šobrīd Latvijas kino piedzīvo savu renesansi. Mans kā kultūras ministra uzdevums ir to nosargāt. Jūs varat būt droši par Latvijas kino nozares finansiālo nodrošinājumu tās turpmākajai izaugsmei.

Arī Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma izcēla nozares uzplaukumu, ko pierādījuši vairāku filmu nesenie apbalvojumi prestižos kino festivālos. Viņa izcēla “Lielo Kristapu kā svarīgu kultūras notikumu, kas ļauj novērtētun izanalizēt nozares situāciju.

Kinemotagrāfistu Savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova paziņoja savienības lēmumu šogad balvu mūža ieguldījumam filmu mākslā pasniegt režisoram Varim Braslam, “Vienmēr delikātais, iejūtīgajais, brīnišķīgais kolēģis, kuram šis ir 80. jubilejas gads, ir līderis labāko filmu veidošanā , jo veselas 4 ir saņēmušas Lielā Kristapa galvenās balvas.Viņa mūžs vārda tiešākajā nozīmē ir ieguldīts Latvijas kultūrtelpas bagātināšanā –darbā kino un teātrī, kurā varam atrast daudz spožu pērļu.."

Varis Brasla ir režisors, kurš saņēmis līdz šim visvairāk (četrus) “Lielā Kristapa” apbalvojumus labākās spēlfilmas kategorijā.

Ja pagājušais gads pagāja simtgades filmu zīmē, tad šis gads izceļas ar lielo pieteikumu skaitu – kopā tika iesniegti 95 projekti, no kuriem rekordliels pilnmetrāžas spēlfilmu skaits (14). Turklāt daudzas no filmām ir jau guvušas apbalvojumus nozīmīgos A klases kino festivālos Kannās, Anesī, Karlovi Vari, Toronto u.c, kas norāda uz spēcīgu konkurētspēju un turpmāk lielāku atpazīstamību starptautiskajā kino arēnā.

Nacionālā Kino centra pārstāve balvas atlases komisijā Kristīne Matīsa atzina: “ ...pēc Simtgades viļņa nekas nav apstājies, filmu nozares enerģija pieņemas spēkā, turklāt pieaug spektra dažādība – gan sociāli aktuālas drāmas, gan dzirkstoši jauniešu stāsti, gan vēsturisks trilleris, tāpat dokumentālo filmu kategorijās sastopam gan politiski personiskus ekskursus vēsturē, gan kinematogrāfiski izsmalcinātas pasaules, gan inscenējumus blakus vērīgiem realitātes fiksējumiem. Un vēl tas retais prieks sacensībā par labāko animācijas filmu finālā izvirzīt veselas trīs un tik dažādas pilnmetrāžas filmas!

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums “Lielais Kristaps” šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, īsi pirms Latvijas valsts Neatkarības dienas svinībām, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī “Splendid Palace” vienkopus noskatīties balvai nominētās filmas, studentu konkursa filmas, pirmizrādes un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī “Splendid Palace” (pasākuma viesi jau no 19:30 pulcēsies uz Sarkanā paklāja). Balvu pasniegšanas ceremonija būs vienlaicīgi informējošs un izklaidējošs pasākums, kurā piedalīsies nominanti un īpašie viesi. Krāšņo ceremoniju varēs skatīties klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī tiešraidē Latvijas televīzijā un LSM straumēšanas platformā.

Šis ir pirmais gads, kad Nacionālajai kino balvai nominētās filmas varēs noskatīties ne tikai kinoteātrī. Kopā ar Helio paplašinām iespējas “Lielā Kristapa” filmu izlasi vērot visā Latvijā, kaut ikvienā mājoklī un jebkurā brīdī – Shortcut lietotnē, kas pieejama arī Helio interaktīvās televīzijas klientiem, no šodienas ir pieejama “Lielais Kristaps” kategorija ar šogad un iepriekšējos gados nominēto filmu izlasi. Turklāt dažas no nominētajām filmām vēl joprojām ir aplūkojamas kinoteātros ne tikai Rīgas un reģionu, bet arī Eiropas kinoteātros. Skatītājiem būs iespēja nobalsot par savu mīļāko filmu portālā DELFI no 21.oktobra līdz 10.novembrim, ko “Lielā Kristapa” norises laikā Helio papildinās ar iespēju savu balsi atdot uz vietas kinoteātrī “Splendid Palace” – pirms vai pēc seansa.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” rīko biedrība Latvijas Kinemotagrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un Kanādas vēstniecība Latvijā, oficiālais Lielā Kristapa auto ir Mercedes-Benz.

Sadarbības partneri – Rīgas nami, Latvijas Valsts Kinofotofono dokumentu arhīvs, Rīgas Kinomuzejs, oficiālais Mercedes-Benz pārstāvis Latvijā SIA Domenikss, viesnīca Neiburgs, Ekomaisi NRJ printing, Prestige Cuvee, Entresol, Valmiermuižas alus, Skrīveru saldumi, Mitto. Informē - Latvijas televīzija, DELFI, Helio, Kino Raksti, Diena, Clear Channel, Caffeine.

Saistītie raksti