Lielā Kristapa atklāšana veltīta režisoram Jānim Streičam

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps festivāls tiks atklāts 6. oktobrī ar balvas pasniegšanu par mūža ieguldījumu kino mākslā meistaram Jānim Streičam.

Režisors Jānis Streičs šogad Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps atklāšanā 6. oktobrī saņems kino balvu Lielais Kristaps par mūža ieguldījumu kino mākslā. Godinot Latvijas kino meistara Jāņa Streiča jubileju, Nacionālais kino centrs ir atjaunojis vienu no spēcīgākajām režisora filmām Svešās kaislības (1983), kas pilnā krāšņumā, latviešu valodā būs skatāma Lielā Kristapa atklāšanā. Festivāla programmā sadarbībā ar biedrību Kultivators pirmo reizi īpašajā seansā vājredzīgajiem, kurā uz ekrāna notiekošo darbību pavada balss komentārs, būs skatāma arī Jāņa Streiča filma Mans draugs – nenopietns cilvēks (1975). Filmu restaurācijas darbu vadītājs Roberts Vinovskis (studija "Lokomotīve") stāsta: "Mūsdienu tehnoloģijas nereti ļauj, piemēram, filmas attēlu padarīt vēl košāku un krāsaināku, kā tā ir bijusi, taču restaurācijas uzdevums ir iespējami precīzi atjaunot filmas sākotnējo izskatu, nevis to “uzlabot”. Abu filmu restaurācijā ir piedalījies arī režisors Jānis Streičs un filmas “Mans draugs - nenopietns cilvēks” restaurācijā arī tās operators Miks Zvirbulis."

Meistars ir daudzkārtējs Lielā Kristapa laureāts – balva piešķirta par labāko režiju filmām “Teātris” (1978), “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981), “Cilvēka bērns” (1991), balva par labāko scenāriju tikusi filmām “Teātris” un ”Cilvēka bērns”, labākā filma kolēģu balsojumā – “Vecās pagastmājas mistērija” (2000); balvas kā labākie aktieri saņēmuši Romualds Ancāns par galveno un savu pēdējo lomu filmā “Rūdolfa mantojums” (2010) un Renārs Kaupers par lomu filmā “Vecās pagastmājas mistērija”. 1986. gadā aktrisei Inārai Sluckai piešķirts Lielais Kristaps par leitnantes Astras lomu kara drāmā "Tikšanās uz Piena ceļa" (1985), bet 2005. gadā Akvelīna Līvmane saņēma Kristapu par turīgās mājsaimnieces Astras Vītolas lomu TV filmā "Rudens rozes" (2004). 

Attēlā:

Jānis Streičs ar Lielo Kristapu, ko saņēma par filmu Limuzīns Jāņu nakts krāsā. No labās – Streičs, viņa sieva Vida, Lielais Kristaps, filmas operators Harijs Kukels, Streiča un Vidas meita Viktorija (redzama arī filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”), Kukela sieva Skaidrīte Sila, filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” kostīmniece.

Foto: Jāņa Streiča personiskais arhīvs

30.09.2016.

Saistītie raksti

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps 2017

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps 2017

18.05.2017.

Nacionālais filmu festivāls un Nacionālā kino balva LIELAIS KRISTAPS 2017. gadā norisināsies no 9.-14. novembrim. Filmu producenti un autori aicināti pieteikt savas filmas no 2017. gada 15. jūnija līdz 15. augustam.

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

25.06.2017.

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps.

Nacionālā Kino balva “Lielais Kristaps” izziņo programmu

Nacionālā Kino balva “Lielais Kristaps” izziņo programmu

20.02.2023.

Nacionālā Kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 23. līdz 26. februārim. “Lielā Kristapa” programmā notiks filmu pirmizrādes un balvai nominēto filmu seansi. Līdz 24. februārim risinās balsojums par skatītāju balvu, un noslēguma ceremoniju, kas notiks Rīgas cirkā, tiešraidē demonstrēs Latvijas televīzija un LSM.lv.

Katram savs cilvēks oranžā vestē

Katram savs cilvēks oranžā vestē

30.09.2016.

Viktora Freiberga diskusija un filma M.O.Ž. 9. oktobrī plkst. 21.00 Splendid Palace Lielajā zālē.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT Hannu Pro

Sadarbojas

SP BB Rental Cirks Entresol Mitto Arhīvs Kino Muzejs Valmiermuiža

Informē

LTV Radio LSM Santa Visual Media Diena K Diena K Raksti