“Lielā Kristapa” ietvaros notiks diskusija “Latvijas kino. Jaunie laiki”

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” sadarbībā ar LKA Nacionālo filmu skolu un portālu “Kino raksti” 23. februārī plkst.15:00 rīko diskusiju “Latvijas kino. Jaunie laiki”, kas skatīs pēdējos trīsdesmit gadus Latvijas kinomākslā.

Diskusija būs skatāma tiešraidē no kinoteātra "Splendid Palace" portālā LSM.lv (www.lsm.lv), kā arī “Lielā Kristapa” Facebook lapā (https://www.facebook.com/LielaisKristaps).

Diskusijas programma:

15:00 - “Latvijas kino. Jaunie laiki” I daļa. 1990-2020

Pagājušā gada nogalē klajā nāca fundamentāls pētījums par neatkarīgās Latvijas kino “Latvijas kinomāksla. Jaunie laiki. 1990–2020”. Diskusijā piedalīsies monogrāfijas veidotāji un autori, taču tā nebūs atskaite par padarīto. Grāmata tiks izmantota kā pamats jautājumam “Kādas Latvijā ir kino veidošanas prakses un teorijas attiecības?” Citi, no šī izrietoši jautājumi, un, iespējams, atbildes atklāsies diskusijas laikā.

Diskusijas vadītājs: producents Uldis Cekulis. Diskusijā piedalās: LKA profesore un vadošā pētniece Inga Pērkone, LKA pētniece, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, LKA profesors, pētnieks, kinorežisors un scenārists Dāvis Sīmanis, LKA zinātniskā asistente un vieslektore Zane Balčus, animācijas kino pētniece un kritiķe Ieva Viese-Vigula. Vadītājs sola tiešumu, saprotamību, nekādu snobismu.Aicinām klausīties un skatīties ikvienu!

Monogrāfija ir tapusi valsts pētījumu programmas projekta “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai” / CARD (projekta Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) ietvaros ar LR Kultūras ministrijas un VKKF atbalstu.

16:30 - “Latvijas kino. Jaunie laiki“ II daļa. 2021

Diskusijas otrā daļa tiek rīkota sadarbībā ar interneta žurnālu "Kino Raksti", kas pastāvīgi seko Latvijas filmu nozares attīstībai un aicinās domāt par kinoprocesiem šodien – "Lielā Kristapa" laikā, bet arī pirms un pēc balvu dalīšanas, pirms un pēc pandēmijas, vakar, šodien un rīt. Vai kinodzīve ir radikāli mainījusies un vai "Lielais Kristaps" tiek tai līdzi? Vai Nacionālā kino balva ir uzticams mērinstruments un ko rāda mērījumi? Vai nozares attīstība iet uz to pusi, kur to gaida skatītāji?

Diskusijā piedalās visas ieinteresētās puses – praktiķi un teorētiķi, nozares vadība un filmu izrādītāji – kinokritiķe un kinoteātra Splendid Palace kuratore Daira Āboliņa, producente Alise Ģelze, režisors un producents Matīss Kaža, LMT Viedtelevīzijas satura vadītāja Anna Rozenvalde, producents Guntis Trekteris, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, sarunu vada portāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa.

Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" norisināsies no 24. līdz 27. februārim, to atklās festivāla mājās-kinoteātrī "Splendid Palace" ar ārpuskonkursa pirmizrādi – Armanda Zvirbuļa režisētās daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam" pirmajām divām sērijām. Kinoteātrī notiks vairākas pirmizrādes un būs iespējams noskatīties daudzas balvai nominētās filmas. Klātienes pasākumi notiks "zaļajā režīmā" – tos varēs apmeklēt ar derīgu Covid-19 vakcīnas vai pārslimošanas sertifikātu. Tiešsaistē portālā filmas.lv varēs noskatīties retrospekcijas programmas un studentu konkursa filmas. "Lielā Kristapa" noslēguma ceremonija notiks 27. februārī "Hanzas peronā", un tiešraidē to translēs LSM un Latvijas Televīzija.

Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, "Latvijas Mobilais telefons" un "Hannu Pro". "Lielā Kristapa" partneri: "Splendid Palace", Latvijas Nacionālais arhīvs, Rīgas Kino muzejs, "Neiburgs", "Amber Distribution Latvia", "Skrīveru saldumi", "Valmiermuiža", "Mitto", "Masterprint", "Entresol" un "Kalve", informatīvais atbalsts: Latvijas Televīzija, LSM, "Cālis", "Diena", "Kultūras Diena", "Kino Raksti" un "Santa".

Foto: Agnese Zeltiņa

17.02.2022.

Saistītie raksti

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

31.10.2018.

No 7. līdz 13. novembrim, īsi pirms Latvijas simtgades svinībām, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

01.08.2019.

Darbam ar medijiem aicinām komandā kolēģi ar zināšanām par Latvijas kino norisēm un pieredzi sabiedrisko attiecību jomā.

Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

06.08.2019.

Līdz 15. augustam, tas ir vēl 10 dienas, Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Filmas var pieteikt mājas lapā lielaiskristaps.lv sadaļā "Pieteikt filmu".

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

16.08.2019.

15. augustā noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” un, salīdzinot ar 2018. gadu, pieteikumu skaits ir pat pieaudzis.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT Hannu Pro

Sadarbojas

SP BB Rental Cirks Entresol Mitto Arhīvs Kino Muzejs Valmiermuiža

Informē

LTV Radio LSM Santa Visual Media Diena K Diena K Raksti