"Lielā Kristapa" nominanti būs zināmi 8. oktobrī

Preses konferencē ceturtdien, 8. oktobrī plkst. 11:00 "Cafe Film Noir" ("Splendid Palace") tiks paziņoti šī gada Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominanti

Pasākumā piedalīsies Nauris Puntulis, LR kultūras ministrs, Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja un Ieva Romanova, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja.

Preses konferencē paziņosim šāgada Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominantus kategorijās: Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākā īsmetrāžas spēlfilma, Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, Labākā animācijas filma, Labākā debijas filma, Labākā studentu filma, kā arī 17 ar kino ražošanu saistītās jomās. Izziņosim arī galvenos "Lielā Kristapa" notikumus un nosauksim balvas par mūža ieguldījumu filmu mākslā saņēmēju. 

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" norisināsies īsi pirms Latvijas Neatkarības dienas – no 12. līdz 15. novembrim – kinoteātrī "Splendid Palace" un citur. Četrās dienās skatītājiem būs iespēja vienkopus noskatīties balvai nominētās filmas, jaunu filmu pirmizrādes, studentu filmas, filmas bērniem, kā arī tikties ar filmu autoriem. Svinīgā ceremonijā 15. novembrī tiks pasniegtas balvas labākajām filmām un filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem, kā arī balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā, žūrijas un citas īpašās balvas. Skatītāji varēs vērot ceremoniju klātienē vai Latvijas Televīzijas tiešraidē. 

"Lielais Kristaps" ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. 2016. gadā "Lielais Kristaps" ieguvis Nacionālās balvas statusu, un šogad balvas pasniegs 32. reizi. Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta – Rīgas dome.

Mediju pārstāvji aicināti savu dalību pieteikt līdz 7. oktobra plkst. 16.00, rakstot uz .

01.10.2020.

Saistītie raksti

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

25.06.2017.

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps.

Pēdējais brīdis pieteikt filmas Lielajam Kristapam

Pēdējais brīdis pieteikt filmas Lielajam Kristapam

10.08.2017.

Vēl līdz 15. augustam filmu autori un producenti var pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, kas šogad norisināsies patriotisko svētku laikā no 9. līdz 15. novembrim. Filmas var pieteikt sadaļā Pieteikt filmu.

Lielā Kristapa nedēļas nogalē īpaši pasākumi bērniem

Lielā Kristapa nedēļas nogalē īpaši pasākumi bērniem

08.11.2017.

Nedēļas nogalē - 11. un 12. novembrī - mazajiem skatītājiem sarūpētas īpašas radošās darbnīcas un kino seansi.

Nacionālās kino balvas nominantus paziņos preses konferencē

Nacionālās kino balvas nominantus paziņos preses konferencē

27.09.2018.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominantu paziņošanu notiks trešdien, 3. oktobrī plkst. 11.00 Hotel Bergs.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT RD LG Hannu Pro

Sadarbojas

RN Arhīvs Kinomuzejs Neiburgs Prestige Cuvee Valmiermuiža Mitto BB Rental

Informē

LTV Kino Raksti LSM Ieva Calis Diena CC