Lielais Kristaps 2021 aicina pieteikt filmas

Raksta attēls

No jūnija vidus līdz šāgada 15. augustam Latvijā reģistrēti un neatkarīgi filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Mājaslapā var iepazīties ar Balvas nolikumu un aizpildīt pieteikuma anketu.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps pasākumi šogad norisināsies no 12. līdz 15. novembrim gan digitālajā vidē, gan klātienē, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija valstī. Jau šobrīd kinoteātri pakāpeniski atsāk darbu, un ir plānots, ka daudzas Latvijas filmas uzsāks ceļu pie saviem skatītājiem vasaras izskaņā vai rudenī, tātad konkurence par Lielā Kristapa balvām būs spraiga.

Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps var pieteikt jebkura garuma spēlfilmas, dokumentālās filmas, animāciju un studentu filmas, arī kopražojumus un daudzsēriju filmas, - darbus, kas pabeigti pēc 2020. gada 1. janvāra un nav piedalījušies 2020. gada Lielā Kristapa konkursā. Studentu filmu konkursam var pieteikt filmas, kuras Latvijas studenti uzņēmuši mācību ietvaros Latvijas vai ārvalstu augstskolās.

Kā ik gadu, filmu izvērtēšana notiks divās kārtās – līdz septembra beigām filmu eksperti, kuri pārstāv profesionālas kino organizācijas un institūcijas, izvirzīs nominantus balvām, savukārt Lielā Kristapa laikā darbosies starptautiska žūrija, kas noteiks laureātus 8 filmu kategorijās un 17 kinoprofesiju kategorijās. Tradicionāli Lielā Kristapa laikā tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu kinomākslā, arī īpašās žūrijas, skatītāju un atbalstītāju balvas.

Nacionālās kino balvas atlases komisijā šogad strādās desmit eksperti, viņus izvirza nozares profesionālās organizācijas un institūcijas – Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Kinoproducentu asociācija, Latvijas Scenāristu ģilde, Latvijas Kinorežisoru ģilde, Latvijas Kinooperatoru ģilde, Latvijas Filmu skaņu režisoru ģilde, Latvijas Filmu mākslinieku ģilde, FIPRESCI Latvijas nodaļa, Latvijas Animācijas asociācija un Nacionālais Kino centrs. Balvām nominēto filmu un profesionāļu saraksts tiks paziņots preses konferencē līdz 2021. gada 15. oktobrim un publicēts Lielā Kristapa mājaslapā.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

Foto: Agnese Zeltiņa

Saistītie raksti