Lielais Kristaps aicina uz Holivudas latvietes Rutanjas Aldas autorvakaru

9. novembrī plkst. 17:30 Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ietvaros aicinām uz tikšanos ar šī gada starptautiskās žūrijas pārstāvi – latviešu izcelsmes Holivudas aktrisi Rutanju Aldu.

Ar aktrisi par viņas dzīvi, lomām un kino sarunāsies kinokritiķe Dita Rietuma, sarunā tiks izmantoti fragmenti no filmām ar aktrises piedalīšanos. Saruna notiks kinoteātrī Splendid Palace, Cafe Film Noir telpā, ieeja pasākumā ir bez maksas.
Rutanja Alda (dzimusi kā Rutanja Skrastiņa 1942. gadā Rīgā) vairāk nekā 50 gadus darbojas kino, televīzijā un teātrī. Savas karjeras laikā nospēlējusi apmēram 100 lomu, no kurām atzinību izpelnījusies tieši ar otrā plāna lomām, spēlējot mātes, mājsaimnieces, prostitūtas, tiesneses un medmāsas. 
Rutanjas Aldas varoņu portretējumi ir ļoti smalki un niansēti, vienlaikus aktrise vienmēr pievērsusi uzmanību tam, lai viņas tēli nekonkurē ar pirmo plānu, bet gan to atbalsta. Starp viņas pazīstamākajām kinolomām ir Andžela filmā “Briežu mednieks” (The Deer Hunter, 1978), kas ieguvusi ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars, un Kerola Anna režisora Frenka Perija filmā Mīļā māmiņa (Mommie Dearest, 1981), emocionāli sarežģītajā stāstā par ekrāna karalienes Džoanas Kroufordas (lomā Feja Daneveja) attiecībām ar meitu Kristīnu. Par šīs filmas tapšanas aizkulisēm aktrise uzrakstījusi plašu ievērību guvušo grāmatu “Mīļās māmiņas dienasgrāmata” (The Mommie Dearest Diary, 2015). 
Savā aktrises karjeras laikā Rutanja Alda strādājusi ar daudziem pasaulē pazīstamiem režisoriem – Maiklu Čimono, Semu Pekinpā, Braienu de Palmu, Džordžu Romero, spēlējusi kopā ar ekrāna un skatuves zvaigznēm - Robertu de Niro, Merilu Strīpu, Alu Pačīno, Šonu Pennu un citiem.
05.11.2018.

Saistītie raksti

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

25.06.2017.

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps.

Pēdējais brīdis pieteikt filmas Lielajam Kristapam

Pēdējais brīdis pieteikt filmas Lielajam Kristapam

10.08.2017.

Vēl līdz 15. augustam filmu autori un producenti var pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, kas šogad norisināsies patriotisko svētku laikā no 9. līdz 15. novembrim. Filmas var pieteikt sadaļā Pieteikt filmu.

Lielā Kristapa nedēļas nogalē īpaši pasākumi bērniem

Lielā Kristapa nedēļas nogalē īpaši pasākumi bērniem

08.11.2017.

Nedēļas nogalē - 11. un 12. novembrī - mazajiem skatītājiem sarūpētas īpašas radošās darbnīcas un kino seansi.

Nacionālās kino balvas nominantus paziņos preses konferencē

Nacionālās kino balvas nominantus paziņos preses konferencē

27.09.2018.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominantu paziņošanu notiks trešdien, 3. oktobrī plkst. 11.00 Hotel Bergs.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT RD LG Hannu Pro

Sadarbojas

RN Arhīvs Kinomuzejs Neiburgs Prestige Cuvee Valmiermuiža Mitto BB Rental

Informē

LTV Kino Raksti LSM Ieva Calis Diena CC