Lielais Kristaps arī tirdzniecības parkā “Alfa”

Oktobrī, tirdzniecības parkā “Alfa” norisināsies vairākas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” aktivitātes.Lielā Kristapa nedēļā – nominēto filmu demonstrācija kinoteātrī “Cinamon”, ģimeniskās brīvdienas rīts ar atraktīvām rotaļām, darbnīcām un animācijas filmu izlasi, kā arī izstāde veltīta Jāņa Streiča filmām, kas ieguvušas “Lielā Kristapa” balvu. “Latviešu kino ir mūsu tautas vērtība. Katram kino veikumam pamatos ir vērienīgs darbs un izcilas personības, kas ir pelnījušas tikt novērtētas un atzītas valsts mērogā un pat vēl plašāk. “Lielais Kristaps” ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē, tāpēc šogad tirdzniecības parks “Alfa” ir kļuvis par kinofestivāla atbalstītāju. “Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonijā dāvāsim naudas balvu labākajai pilnmetrāžas spēlfilmai, tāpat aicinām ikvienu nominētās filmas noskatīties kinoteātrī “Cinamon” un iesaistīties “Lielā Kristapa” pasākumos tirdzniecības parkā “Alfa”,“ aicina vadītāja Liene Apine.
Nozīmīgākais un senākais Latvijas filmu nozares pasākums, Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps”, šogad norisinās no 6. – 12. oktobrim un nominēto filmu izlase būs skatāma arī tirdzniecības parka “Alfa” kinoteātrī “Cinamon”.
Kino mīļotājus priecēs labākās pilnmetrāžas spēlfilmas – “Es esmu šeit”, “Ausma”, “Pelnu laboratorija”, labākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas – “Degošais”, “Saules staros”, “Jānis. Elza. Mīlas grāmata”, “Prāta Vētra: Starp krastiem”, tāpat būs iespēja noskatīties šogad “Lielā Kristapa” balvai nominētās labākās īsmetrāžas spēlfilmas un īsmetrāžas dokumentālās filmas, kā arī animācijas filmas pieaugušajiem.
Pašiem jaunākajiem skatītājiem Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” sagatavojis animācijas izlasi, kurā apkoptas animācijas filmas, kas saņēmušas “Lielā Kristapa” balvas vai ir nominētas balvai. Bērniem būs iespēja noskatīties dažādās tehnikās veidotas pašas jaunākās filmas, kā arī iepazīties ar Latvijas animācijas klasiku, ko labāk pazīst bērnu vecāki. Senākā animācijas filma, kas iekļauta šajā programmā, ir “Si-Si-Dra”, ko 1977. gadā veidojis Latvijas animācijas klasiķis Arnolds Burovs, bet jaunākā – Indras Sproģes 2016. gada animācija “Atraktīva Briežvabole no Carnikavas”, kas šogad nominēta “Lielā Kristapa” balvai kategorijā “Labākais animācijas filmas mākslinieks”.
Ar detalizētu kino filmu programmu var iepazīties www.alfaparks.lv vai www.cinamonkino.lv. Biļetes cena uz seansiem kinoteātrī “Cinamon” ir 3 eiro, savukārt ar Galactico Privilēģiju karti vai Galactico VISA karti – 2 eiro.
Sadarbībā ar Nacionālo filmu festivālu “Lielais Kristaps” un Rīgas Kinomuzeju 3. oktobrī plkst. 17.30 tirdzniecības parkā “Alfa” kinoteātrī “Cinamon” tiks atklāta fotogrāfiju izstāde “Jānis Streičs un Lielais Kristaps”. Izcilais, tautā mīlētais režisors, scenārists, aktieris, rakstnieks un gleznotājs šogad svin 80 gadu jubileju, un “Lielā Kristapa” ietvaros viņam tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu kino mākslā.
Meistars ir daudzkārtējs “Lielā Kristapa” laureāts – balva par labāko režiju filmām “Teātris”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Cilvēka bērns”, balva par labāko scenāriju filmām “Teātris” un ”Cilvēka bērns”, labākā filma kolēģu balsojumā – “Vecās pagastmājas mistērija”, balvas kā labākie aktieri saņēmuši Romualds Ancāns par galveno un savu pēdējo lomu filmā “Rūdolfa mantojums” un Renārs Kaupers par lomu “Vecās pagastmājas mistērijas”. Izstādē būs skatāmas fotogrāfijas no Jāņa Streiča godalgotajām filmām un filmēšanas laukuma. Izstāde būs skatāma līdz 16. oktobrim.
Lielā Kristapa kulminācija, ko gaida gan nominanti, gan skatītāji, ir balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 12. oktobrī un tiks pārraidīta Latvijas televīzijas pirmajā kanālā. Ceremonijā tirdzniecības parks “Alfa” apbalvos labākās pilnmetrāžas spēlfilmas uzvarētāju un pasniegs naudas balvu 2 000 eiro apmērā, nākamās filmas izveidei.
Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” rīko biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība”.
Par tirdzniecības parku „Alfa”
T/p “Alfa” ir vislielākais tirdzniecības centrs Latvijā visai ģimenei, kas piedāvā pircējiem visplašāko preču un pakalpojumu izvēli visām ikdienas vajadzībām vienuviet. T/p “Alfa” uzsver preču un apkalpošanas kvalitāti par labāko cenu pilsētā. T/p “Alfa” piedāvā preces atpūtai un mājai, aktuālās modes preces, draudzīgu servisu, izklaides iespējas – kino un patīkamo iepirkšanās vidi visai ģimenei.

29.09.2016.

Saistītie raksti

Nominēto filmu programma kinoteātrī Cinamon

Nominēto filmu programma kinoteātrī Cinamon

09.10.2016.

No 6. līdz 12. oktobrim nominēto filmu programma skatāma arī kinoteātrī Cinamon.

 Lielais Kristaps paziņos nominantus

Lielais Kristaps paziņos nominantus

08.09.2016.

Lielais Kristaps aicina uz balvai nominēto filmu un profesionāļu saraksta publiskās paziņošanas preses konferenci otrdien, 13. septembrī plkst. 11.00 Splendid Palace, Cafe Film Noir (Elizabetes iela 61).

Izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 pretendenti

Izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 pretendenti

13.09.2016.

13. septembrī Cafe Fim Noir notikušajā preses konferencē tika paziņoti Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps nominēto filmu un profesionāļu saraksts, starptautiskās žūrijas sastāvs.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 nominanti

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 nominanti

13.09.2016.

Lielā Kristapa preses konferencē 13.09. paziņots šī gada nominantu saraksts


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT Hannu Pro

Sadarbojas

SP BB Rental Cirks Entresol Mitto Arhīvs Kino Muzejs Valmiermuiža

Informē

LTV Radio LSM Santa Visual Media Diena K Diena K Raksti