Lielais Kristaps piedāvā iespaidīgu Latvijas jaunāko filmu programmu

Raksta attēls

No 9. līdz 14. novembrim vērienīgu pasākumu programmu skatītājiem piedāvās Nacionālā kino balva Lielais Kristaps.

kinoteātros Splendid Palace un Kino Bize būs unikāla iespēja vienkopus redzēt labāko jauno Latvijas kino - gan balvai Lielais Kristaps nominētās filmas, gan arī piecpadsmit filmu pirmizrādes! Iesildot Latvijas 99. gadu dzimšanas dienas svinības, Lielais Kristaps pārliecinoši aicina ļauties pašmāju kino valdzinājumam.

Lielais Kristaps ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas šogad svin 40. gadus kopš tā dibināšanas. Ik gadus starptautiska žūrija izvērtē jaunāko Latvijas kino veikumu, un Lielā Kristapa balva ir kļuvusi par kvalitātes zīmogu. Šogad programmā iekļauti vairāk nekā 30 seansi, turklāt daudzos no tiem skatītāji varēs tikties ar filmu veidotājiem un piedalīties diskusijās par Latvijas kino aktuālām tēmām. Kopumā Lielais Kristaps izrādīs vairāk nekā piecdesmit filmu, tostarp īsfilmas un studentu filmas, ļaujot iepazīties ar krāšņu Latvijas kinoprofesionāļu jaunāko darbu plejādi. Kinomīļi varēs iegādāties biļetes gan uz Lielā Kristapa atklāšanas ceremoniju 9. novembrī (balva par mūža ieguldījumu tiks pasniegta leģendārajam animatoru tandēmam Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam), gan arī uz svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju 13. novembrī.

Lielā Kristapa programma šogad pārsteidz ar iespaidīgu pirmizrāžu apjomu – 15! Savu jaunāko filmu “Ar putām uz lūpām” (galvenajās lomās Ieva Puķe un Vilis Daudziņš) skatītāju vērtējumam nodos Berlīnes kinofestivāla laureāts Jānis Nords, piecas pirmizrādes notiks LTV īsfilmu konkursa “Latvijas Kods” ietvaros (tostarp pazīstamajiem režisoriem Inesei Kļavai un Ivaram Zviedrim), ar slaveno latviešu izcelsmes operatoru Eduardu Tisē savā dokumentālajā darbā “Meklējot Tisē” iepazīstinās Dzintra Geka-Vaska, bet ieklausīties Ērika Ešenvalda radošajā pasaulē ļaus režisors Renārs Vimba filmā “Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata”.

Būtiska uzmanība Lielā Kristapa programmā pievērsta ģimenēm un bērniem – virkne filmu pēta ģimeniskās vērtības mūsdienu Latvijas sabiedrībā. Gan uz atklāšanas ceremoniju 9. novembrī, gan rīta seansiem nedēļas nogalē - 11. un 12. novembrī - kopā ar ģimenēm gaidīti arī mazie kino skatītāji. Bērni, viņu vecāki un vecvecāki aicināti gan atkalredzēties ar Lielā Kristapa mūža balvas laureātu Rozes Stiebras un Anša Bērziņa radītajiem un skatītāju paaudžu iemīļotiem animācijas filmu varoņiem, gan doties vasaras brīvdienu piedzīvojumos režisora Vara Braslas filmā “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, gan arī iepazīties ar aizraujošu fantāzijas pasauli, ko veidojuši jaunie Latvijas animācijas meistari.

13. novembrī kino interesentiem gan klātienē, gan Latvijas Televīzijas pārraidē būs iespēja piedzīvot Lielā Kristapa balvu pasniegšanas ceremoniju, kuru vadīs vairākkārtējs Spēlmaņu nakts laureāts, aktieris Egons Dombrovskis. Ceremonijā tiks godināti ne tikai balvu saņēmēji, bet kopā ar skatītājiem atklātas Latvijas kino zemūdens bagātības.

Biļetes uz Lielā Kristapa filmu programmu pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs no 31. oktobra. Īpašiem kino cienītājiem tiek piedāvātas īpašas Lielā Kristapa atlaides - pērkot 3 un vairāk biļetes, dažādās cenu kategorijās tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm. Biļetes uz seansiem kinoteātrī Kino Bize iegādājamas iepriekšpārdošanā bezrindas.lv vai uz vietas kinoteātrī, norēķinoties skaidrā naudā.

Saistītie raksti