Nacionālā kino balva Lielais Kristaps 2017

Raksta attēls

Nacionālais filmu festivāls un Nacionālā kino balva LIELAIS KRISTAPS 2017. gadā norisināsies no 9.-14. novembrim. Filmu producenti un autori aicināti pieteikt savas filmas no 2017. gada 15. jūnija līdz 15. augustam.

Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” norisināsies no 9.-14. novembrim kinoteātros “Splendid Palace”, “Cinamon Rīga” un citur. “Lielais Kristaps” ir nozīmīgākais un prestižākais Latvijas kino nozares pasākums, kas dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. “Lielā Kristapa” balva kinematogrāfā iedibināta 1977. gadā, šogad balvas tiks pasniegtas 29. reizi. Nacionālā filmu festivāla mērķa auditorija ir kino skatītāji un nozares profesionāļi.

Festivāla ietvaros notiek Latvijas jaunāko filmu seansi, filmu pirmizrādes, filmu seansi ar autoru piedalīšanos, studentu filmu skates, diskusijas, preses konferences u.c. pasākumi. Festivāla kulminācija ir balvu pasniegšanas ceremonija, kas tiešraidē tiks translēta Latvijas Televīzijas 1. kanālā. Svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas balvas labākajām Latvijas filmām un labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesiju pārstāvjiem 23 kategorijās, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas, balva labākajai studentu filmai un balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

Nacionālo kino balvu rīko biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība” sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

Saistītie raksti