Noslēgusies filmu pieteikšana "Lielajam Kristapam"

15. augustā noslēgusies pieteikumu pieņemšana Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps"

15. augustā noslēgusies pieteikumu pieņemšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”. Kopumā iesniegtas 66 filmas, ko veidojuši gan filmu nozares profesionāļi, gan amatieri. Balvai pieteiktas 8 animācijas, 20 īsmetrāžas dokumentālās filmas (līdz 50 min), 24 pilnmetrāžas dokumentālās filmas (virs 50 min), no kurām četrās Latvija ir piedalījusies kā mazākuma kopražotājs, 6 īsmetrāžas spēlfilmas un 8 pilnmetrāžas spēlfilmas, no kurām divās Latvija ir piedalījusies kā mazākuma kopražotājs. 16 no pieteiktajām filmām ir režisora debijas filmas. 16 no pieteiktajām filmām “Lielā Kristapa” ietvaros plānota pirmizrāde, ja tās tiks atlasītas konkursa vai ārpus konkursa programmai. Līdzīgi kā pagājušajā gadā “Lielā Kristapa” ietvaros tiks rīkots arī studentu filmu konkurss. Savas filmas, kas veidotas mācību ietvaros, pieteikuši augstskolu RISEBA, Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Kultūras akadēmija studenti.

 Šobrīd darbu uzsāk filmu atlases komisija, savukārt nominantu saraksts tiks publiskots oktobra sākumā. Saskaņā ar “Lielā Kristapa” nolikumu atlases komisija vērtēs pieteikto filmu māksliniecisko un profesionālo kvalitāti un izvirzīs 3-5 pretendentus kategorijās - labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācija, labākā mazākuma kopražojuma filma, labākā debija, labākā studentu filma, kā arī labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem kopā 23 kategorijās. “Lielā Kristapa” laikā darbosies starptautiska žūrija, kas noteiks laureātus.

28.08.2017.

Saistītie raksti

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps 2017

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps 2017

18.05.2017.

Nacionālais filmu festivāls un Nacionālā kino balva LIELAIS KRISTAPS 2017. gadā norisināsies no 9.-14. novembrim. Filmu producenti un autori aicināti pieteikt savas filmas no 2017. gada 15. jūnija līdz 15. augustam.

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps

25.06.2017.

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina filmu producentus un autorus pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps.

Lielais Kristaps piedāvā iespaidīgu Latvijas jaunāko filmu programmu

Lielais Kristaps piedāvā iespaidīgu Latvijas jaunāko filmu programmu

27.10.2017.

No 9. līdz 14. novembrim vērienīgu pasākumu programmu skatītājiem piedāvās Nacionālā kino balva Lielais Kristaps.

Lielā Kristapa filmu programma un biļešu cenas

Lielā Kristapa filmu programma un biļešu cenas

27.10.2017.

No 31. oktobra būs pieejamas biļetes uz Lielā Kristapa balvai nominētajām filmām un ārpus konkursa pirmizrādēm.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT RD LG Hannu Pro

Sadarbojas

RN Arhīvs Kinomuzejs Neiburgs Prestige Cuvee Valmiermuiža Mitto BB Rental

Informē

LTV Kino Raksti LSM Ieva Calis Diena CC