Pēdējais brīdis pieteikt filmas “Lielajam Kristapam”

Līdz 30. septembrim filmu autori un producenti var pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, kas norisināsies no 23. līdz 26. februārim. Iepazīties ar nolikumu un pieteikt filmas var mājas lapas sadaļās "Nolikums" un "Pieteikt filmu"

Nacionālajai kino balvai var pieteikt spēles, dokumentālās un animācijas filmas, kā arī studentu filmas. Saskaņā ar “Lielā Kristapa” nolikumu īsmetrāžas filmas garums ir līdz 50 minūtēm ieskaitot, pilnmetrāžas filmas garums ir lielāks par 50 minūtēm.

Līdzīgi kā līdz šim, filmas un profesionāļu veikums “Lielajā Kristapā” tiks vērtēts divās kārtās. Vispirms atlases komisija nominēs filmas un profesionāļus, savukārt Balvas laikā laureātus noteiks starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs gan Latvijas, gan ārvalstu filmu nozares profesionāļi.

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” atlases komisijā šogad strādās profesionālo institūciju un organizāciju izvirzīti eksperti. Šogad tie ir Zane Balčus (Starptautiskās kino žurnālistu un kino kritiķu federācijas FIPRESCI Latvijas nodaļa), Verners Biters (Latvijas Filmu skaņu režisoru ģilde), Kaspars Braķis (Latvijas Kinooperatoru ģilde), Madara Dišlere (Latvijas Kinorežisoru ģilde), Dzintars Dreibergs (Latvijas Kinoproducentu asociācija), Kristīne Matīsa (Nacionālais kino centrs), Kaspars Odiņš (Latvijas Scenāristu ģilde), Renārs Vimba (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Anna Zača (Latvijas Animācijas asociācija) un Aivars Žukovskis (Latvijas Filmu mākslinieku ģilde).

Balvu pasniegšanas ceremonijā notiks 26. februārī, un tajā pasniegs balvas labākajām Latvijas filmām astoņās kategorijās: labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācijas filma, labākā daudzsēriju filma, labākā debijas filma un labākā studentu filma. Labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem balvas pasniegs 17 kategorijās. Nacionālā kino balva tiks piešķirta arī par mūža ieguldījumu filmu mākslā, paredzēta arī Skatītāju balva, īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju.

Foto: Gints Ivuškāns

29.09.2022.

Saistītie raksti

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

31.10.2018.

No 7. līdz 13. novembrim, īsi pirms Latvijas simtgades svinībām, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

01.08.2019.

Darbam ar medijiem aicinām komandā kolēģi ar zināšanām par Latvijas kino norisēm un pieredzi sabiedrisko attiecību jomā.

Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

06.08.2019.

Līdz 15. augustam, tas ir vēl 10 dienas, Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Filmas var pieteikt mājas lapā lielaiskristaps.lv sadaļā "Pieteikt filmu".

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

16.08.2019.

15. augustā noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” un, salīdzinot ar 2018. gadu, pieteikumu skaits ir pat pieaudzis.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT Hannu Pro

Sadarbojas

SP BB Rental Cirks Entresol Mitto Arhīvs Kino Muzejs Valmiermuiža

Informē

LTV Radio LSM Santa Visual Media Diena K Diena K Raksti