Pēdējais brīdis pieteikt filmas “Lielajam Kristapam”

Raksta attēls

Līdz 30. septembrim filmu autori un producenti var pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, kas norisināsies no 23. līdz 26. februārim. Iepazīties ar nolikumu un pieteikt filmas var mājas lapas sadaļās "Nolikums" un "Pieteikt filmu"

Nacionālajai kino balvai var pieteikt spēles, dokumentālās un animācijas filmas, kā arī studentu filmas. Saskaņā ar “Lielā Kristapa” nolikumu īsmetrāžas filmas garums ir līdz 50 minūtēm ieskaitot, pilnmetrāžas filmas garums ir lielāks par 50 minūtēm.

Līdzīgi kā līdz šim, filmas un profesionāļu veikums “Lielajā Kristapā” tiks vērtēts divās kārtās. Vispirms atlases komisija nominēs filmas un profesionāļus, savukārt Balvas laikā laureātus noteiks starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs gan Latvijas, gan ārvalstu filmu nozares profesionāļi.

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” atlases komisijā šogad strādās profesionālo institūciju un organizāciju izvirzīti eksperti. Šogad tie ir Zane Balčus (Starptautiskās kino žurnālistu un kino kritiķu federācijas FIPRESCI Latvijas nodaļa), Verners Biters (Latvijas Filmu skaņu režisoru ģilde), Kaspars Braķis (Latvijas Kinooperatoru ģilde), Madara Dišlere (Latvijas Kinorežisoru ģilde), Dzintars Dreibergs (Latvijas Kinoproducentu asociācija), Kristīne Matīsa (Nacionālais kino centrs), Kaspars Odiņš (Latvijas Scenāristu ģilde), Renārs Vimba (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Anna Zača (Latvijas Animācijas asociācija) un Aivars Žukovskis (Latvijas Filmu mākslinieku ģilde).

Balvu pasniegšanas ceremonijā notiks 26. februārī, un tajā pasniegs balvas labākajām Latvijas filmām astoņās kategorijās: labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācijas filma, labākā daudzsēriju filma, labākā debijas filma un labākā studentu filma. Labākajiem filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem balvas pasniegs 17 kategorijās. Nacionālā kino balva tiks piešķirta arī par mūža ieguldījumu filmu mākslā, paredzēta arī Skatītāju balva, īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju.

Foto: Gints Ivuškāns

Saistītie raksti