Rīt sākas “Lielais Kristaps” ar Rozes Stiebras filmas “Sirds likums” pirmizrādi

Raksta attēls

Rīt, 1. februārī, ar Rozes Stiebras filmas “Sirds likums” pirmizrādi sākas “Lielā Kristapa” pasākumu programma.

"Lielā Kristapa" pasākumi kulmināciju piedzīvos svētdienas vakarā ar balvu pasniegšanas ceremoniju. Šajās dienās gaidāmas pirmizrādes, bezmaksas nominēto filmu seansi un filmu skate tiešsaistē.

“Lielā Kristapa” ietvaros tiek pirmizrādītas divas filmas. Rozes Stiebras košā animācijas pasaka “Sirds likums” 1. februārī un Reiņa Ūbeļa psiholoģiskā šausmu filma “Dragūni” 2. februārī. Biļetes uz abām pirmizrādēm iespējams iegādāties Splendid Palace kasē un mājaslapā.

No 1. līdz 3. februārim norisināsies “Lielā Kristapa” lielā skatīšanās – iespēja bez maksas noskatīties vairākas no balvai nominētajām filmām. Īsfilmu seansi notiks ceturtdienas un piektdienas vakaros kinoteātrī Splendid Palace, bet pilnmetrāžas filmām veltīta būs sestdiena. 3. februārī no rīta, plkst. 10:30, Splendid Palace mazajā zālē notiks animācijas filmas “Lielais Indriķis” seanss mākslinieka un producenta Māra Putniņa piemiņai. Pēc tam visas dienas garumā gaidāma spēlfilmu programma. Savukārt kinoteātrī K.Suns sestdien tiks izrādītas četras pilnmetrāžas dokumentālās filmas. Pilnu programmu meklējiet mājaslapā www.lielaiskristaps.lv. Uz visiem seansiem, izņemot pirmizrādes, ieeja ir brīva. Organizatori aicina ieņemt vietas laicīgi, jo zālēs vietu skaits ir ierobežots.

Nacionālā Kino centra vietnē www.filmas.lv līdz 6. februārim bez maksas var skatīties 12 filmas divos tematiskos blokos – sešas filmas, kurās strādājusi “Lielā Kristapa” Mūža balvas laureāte, kinomāksliniece Ieva Romanova, un sešas iepriekšējā gadā apbalvotās „Lielā Kristapa” labākās filmas. Trīs no portāla programmā iekļautajām filmām būs pieejamas tikai vienu dienu – sestdien, 3. februārī.

Portālā LSM.lv turpinās balsojums par skatītāju simpātiju balvas saņēmēju. Līdz piektdienas, 2. februāra, pulksten 23:59 iespējams balsot par savu mīļāko filmu, un visvairāk balsu ieguvušajai filmai balvu pasniegs ceremonijas ietvaros.

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ceremonija notiks 4. februāra vakarā. Tā šogad tiks veidota kā multimediāla izrāde, kas atklās skatītājiem filmu veidošanas aizkulises. Svinīgajā ceremonijā Dailes teātrī pasniegs balvas labākajām filmām un filmu nozares profesionāļiem, kā arī īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas un balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā. Skatītāji to varēs vērot Latvijas Televīzijas un portāla LSM.lv tiešraidē, kas sāksies plkst. 21:05 vakarā.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” rīko biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība” sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, Latvijas Mobilais telefons un Hannu Pro. Sadarbojas Dailes teātris, BB Rental, Splendid Palace, LKA Nacionālā filmu skola, K. Suns, Latvijas Nacionālais arhīvs, Pernod Ricard Latvia, LKA Rīgas Kino muzejs, Valmiermuiža, Ādažu čipsi, Mitto Events. 

Informatīvais atbalsts: Latvijas Televīzija, LSM, Latvijas radio, Visual Media, Kultūras Diena, “Kino Raksti” un “Santa”.Saistītie raksti