Sākas Nacionālā kino balva Lielais Kristaps

Šodien, 7. novembrī plkst. 18.30 kinoteātrī Splendid Palace atklās nozīmīgāko Latvijas filmu nozares pasākumu – Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”.

To ievadīs Rīgas dokumentālās kino skolas seanss par godu šī gada Mūža balvas laureātiem - LU profesoram, žurnālistam, kino kritiķim un filmu scenāriju autoram Ābramam Kleckinam un scenāriju autoram, vienam no vērīgākajiem kino procesa vērtētājiem Latvijā Mikam Savisko. 
No šodienas līdz 13. novembrim skatītājiem būs iespēja noskatīties Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” nominētās filmas, piedalīties atklāšanas un noslēguma pasākumos, tikties ar autoriem un piedzīvot vairāku filmu pirmizrādes. Katra filma tiek demonstrēta tikai vienā seansā. Šodienas pirmajos seansos - “Nameja gredzens” un “Kriminālās ekselences fonds” - piedalīsies arī paši autori. Notiks arī pirmais no trijiem studentu filmu konkursa seansiem. 
Nacionālajai kino balvai nominētās filmas un profesionāļus izvērtēs starptautiska žūrija. Tās sastāvā ir Latvijas profesionāļi un latviešu izcelsmes profesionāļi, kuri savu kino karjeru veidojuši ārzemēs. Viņu vidū ir kinozinātnieks Ph. D. Juris Civjans (ASV), Holivudas aktrise Rutanja Alda (ASV) un kinozinātniece Dr. Elīna Reitere (Vācija). Latviju pārstāvēs Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka, režisors Viesturs Kairišs un filmu producente Linda Krūkle. Intriga par to, kuras filmas un profesionāļi šogad saņems “Lielā Kristapa” balvas, atrisināsies pirmdien, 12. novembrī balvu pasniegšanas ceremonijā, ko skatītājiem būs iespēja noskatīties gan klātienē, gan arī Latvijas televizijas tiešraidē. 
Atsevišķā konkursā tiks noteikta labākā studentu filma, kuras autors saņems “Lielā Kristapa” lukturi. Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” nominētās studentu filmas būs iespējams noskatīties trīs seansos kinoteātrī Splendid Palace - 7., 8. un 9. novemrī plkst. 20.00. Tīnas Zariņas filma “Drauga spirit” vēsta par Latvijas “psytrance” kustības pionieri aizdomu pilna citplanētieša skatījumā. Savukārt režisors Māris Bezmers filmā “Debesu celiņš” stāsta par jauna cilvēka centieniem doties uz Rīgu studēt režiju, taču, lai to varētu īstenot, viņam jāizpilda tēva dotais uzdevums - panākt, lai jaunākais brālis, kurš klusē jau 10 gadus, atkal sāktu runāt. Režisores Unas Cekules filma “Duna” ir par jaunu sievieti, kura atceras savas iepriekšējās dzīves un to nāves brīžus dažādu vēstures periodu laikā. Režisore Adriāna Roze filmā “Kolektīvs, ES” izvēlējusies komēdijas formā atklāt kādas papīra rūpnīcas kolektīva dzīvi, gaidot ministrijas kontroles vizīti. Varēs noskatīties arī Matīsa Kažas “Meierholda lidojumu” - kino kolāžu sapņa formā par krievu avangarda režisoru Vsevolodu Meierholdu un mākslinieka iekšēju cīņu ar sevi un varām sev apkārt revolūciju un pārmaiņu laikā un citas filmas. Studentu filmās piedalās arī Latvijā pazīstami aktieri - Kaspars Znotiņš, Santa Didžus, Ģirts Krūmiņš, Līga Liepiņa un citi. Studentu filmas vērtē žūrija, kuras sastāvā ir režisori Dzintars Dreibergs un Renārs Vimba, kā arī operators Miks Zvirbulis. 
Uz visiem Lielā Kristapa filmu seansiem un pasākumiem biļetes pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs jau no 31. oktobra. Īpašiem kino cienītājiem piedāvājam atlaides -  pērkot 3 un vairāk biļetes, dažādās cenu kategorijās tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm. Savukārt uz grāmatas “Zudušie kinoteātri” atvēršanu 8. novembrī, tikšanos ar latviešu izcelsmes Holivudas aktrisi Rutanju Aldu 9. novembrī un Rīgas dokumentālā kino skolas retrospekciju 11. novembrī ieeja ir bez makas.
Informācija par Lielā Kristapa seansiem un biļetēm, kuras var iegādāties arī uz atklāšanas un noslēguma pasākumiem, kā arī pilna pasākumu programma - www.lielaiskristaps.lv  un www.splendidpalace.lv 
07.11.2018.

Saistītie raksti

Noslēgusies filmu pieteikšana "Lielajam Kristapam"

Noslēgusies filmu pieteikšana "Lielajam Kristapam"

28.08.2017.

15. augustā noslēgusies pieteikumu pieņemšana Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps"

Jau šobrīd var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

Jau šobrīd var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

18.04.2018.

Filmu producenti un autori jau šobrīd ir aicināti iepazīties ar Kino balvas nolikumu un pieteikt filmas mājas lapā lielaiskristaps.lv.

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

31.10.2018.

No 7. līdz 13. novembrim, īsi pirms Latvijas simtgades svinībām, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

01.08.2019.

Darbam ar medijiem aicinām komandā kolēģi ar zināšanām par Latvijas kino norisēm un pieredzi sabiedrisko attiecību jomā.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT RD LG Hannu Pro

Sadarbojas

RN Arhīvs Kinomuzejs Neiburgs Prestige Cuvee Valmiermuiža Mitto BB Rental

Informē

LTV Kino Raksti LSM Ieva Calis Diena CC