Tuvojas lielākie nacionālā kino svētki Latvijā Lielais Kristaps

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Lielais Kristaps sākas jau šonedēļ no 7. līdz 12. novembrim kinoteātrī Splendid Palace, kur tiks demonstrētas ne tikai visas nominētās filmas, bet arī svinētas jaunu filmu pirmizrādes un rīkots mūža ieguldījuma balvas laureāta Vara Braslas goda seanss.

Šogad Lielais Kristaps skatītājiem piedāvā ne vien plašu nominēto filmu programmu, bet arī vairākas pirmizrādes gan spēlfilmām, gan dokumentālajām filmām. Zīmīgi, ka lielu daļu no pirmizrāžu filmām vieno kopīga universālā tēma - par vecāku un bērnu attiecībām. Tā, piemēram, Ivara Zviedra dokumentālajām īsfilmām - Afigenna (17 min) un Meikots Īrijā (42 min), kuras pirmizrādi svinēs 9.novembrī, šī tēma tiek aplūkota mūsdienu globalizācijas kontekstā. Pēc seansa ikviens skatītājs ir aicināts piedalīties antropologa Andra Šuvajeva vadītajā diskusijā.

Tajā pašā dienā notiks Pētera Ķimeļa ārpuskonkursa īsfilmas Tēvi '88 pirmizrāde. Tas ir komiski melanholisks stāsts par dēla orģinālajiem centieniem atrast savu nekad nesatikto tēvu, pārbaudot vairākus kandidātus. Uzreiz pēc tam tiks svinēta Ermīna Baltā īsfilmas Nakts Pitfāls pirmizrāde. Kategorijā Labākā īsmetrāža nominētā filma ir par kādu pāri, kas satiekas vienā vietā dažādos laika griezumos – tikko uzzinot, ka kļuvuši par vecākiem un pēc dēla nāves.

Svētdien, 10. novembrī savu pirmo plašai publikai pieejamo seansu, režisoram Gintam Zilbalodim klātesot, piedzīvos starptautiski augsti novērtētā animācijas filma Projām ar jautājumu atbilžu sesiju uzreiz pēc seansa. Filma Projām tiks iekļauta kino teātru repertuāros no 15. novembra.

10. novembrī ikviens ir aicināts uz šī gada mūža balvas laureāta Vara Braslas goda seansu, kurā tiks demonstrētas, citējot Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāju Ievu Romanovu, ““pērles” no asprātīgā un kinematogrāfiski augstvērtīgā TV valodas mācību seriāla Palīgā ar daudziem tautā ļoti mīlētiem aktieriem, to vidū E. Pāvulu, Dz. Ritenbergu, V. Artmani, G. Āboliņu, U. Dumpi u.c.” Turpat kinoteātra vestibilā būs aplūkojama rertrospektīva foto izstāde veltīta Vara Braslas radošajai biogrāfijai. Ieeja šajā seansā ir bez maksas.

Dienas noslēgumā kinoteātrī svētki turpinās ar kārtējo pirmizrādi. Tā ir eksotiska Etiopijas, Latvijas, Igaunijas, Rumānijas un Spānijas kopražojuma zinātniskās fantastikas spēlfilma Jēzus rāda tev lielceļu, kur epizodiskā lomā redzēsim aktrisi Ivetu Poli.

Bet Lāčplēša dienu, 11. novembri, ikviens var nosvinēt, apmeklējot Latvijas Televīzijas programmas Latvijas Kods. Latvija Šodien. piecu dokumentālo īsfilmu pirmizrādes. Tajās no dažādiem skatupunktiem tiek aplūkota pašapziņas tēma – individuālajā, sabiedriskajā un valstiskajā skaldnē.

12. novembrī īpašs aicinājums senioriem apmeklēt filmas Dvēseļu Putenis seansu par īpašu cenu (3.00 eiro).

Lielā Kristapa kulminācija - balvu pasniegšanas ceremonija notiks otrdien, 12. novembrī plkst. 20:30, Sarkanais paklājs no 19:30. Skatītājiem to būs iespēja vērot klātienē, kinoteātrī Splendid Palace, iegādājoties biļetes, vai tiešraidē LTV 1 plkst. 21:15 un REPLAY. lv no 20:00. 

Ikvienam joprojām ir iespēja piedalīties skatītāju balsojumā, izvēloties savu favorītu līdz 10. novembra vakaram portālā DELFI. Turklāt daudzas no nominētajām filmām var redzēt arī Shortcut īpašajā sadaļā Lielais Kristaps, kas pieejams Helio TV. 

Biļetes uz Lielā Kristapa filmām un pasākumiem ir pieejamas Lielā Kristapa un kinoteātra Splendid Palace mājas lapās un kinoteātra kasē.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, Hannu-Pro un Kanādas vēstniecība Latvijā, oficiālais Lielā Kristapa auto ir Mercedes-Benz.

Sadarbības partneri – Rīgas nami, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Rīgas Kino muzejs, oficiālais Mercedes-Benz pārstāvis Latvijā SIA Domenikss, viesnīca Neiburgs, Ekomaisi NRJ printing, Prestige Cuvee, Entresol, Valmiermuižas alus, Skrīveru saldumi, Mitto. Informē - Latvijas Televīzija, DELFI, Helio, Latvijas Radio, Kino Raksti, Diena, Clear Channel, Caffeine, un radio Tev.

04.11.2019.

Saistītie raksti

 Lielais Kristaps paziņos nominantus

Lielais Kristaps paziņos nominantus

08.09.2016.

Lielais Kristaps aicina uz balvai nominēto filmu un profesionāļu saraksta publiskās paziņošanas preses konferenci otrdien, 13. septembrī plkst. 11.00 Splendid Palace, Cafe Film Noir (Elizabetes iela 61).

Izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 pretendenti

Izziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 pretendenti

13.09.2016.

13. septembrī Cafe Fim Noir notikušajā preses konferencē tika paziņoti Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps nominēto filmu un profesionāļu saraksts, starptautiskās žūrijas sastāvs.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 nominanti

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2016 nominanti

13.09.2016.

Lielā Kristapa preses konferencē 13.09. paziņots šī gada nominantu saraksts

Lielais Kristaps arī tirdzniecības parkā “Alfa”

Lielais Kristaps arī tirdzniecības parkā “Alfa”

29.09.2016.

Oktobrī, tirdzniecības parkā “Alfa” norisināsies vairākas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” aktivitātes.
Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT RD LG Hannu Pro

Sadarbojas

RN Arhīvs Kinomuzejs Neiburgs Prestige Cuvee Valmiermuiža Mitto BB Rental

Informē

LTV Kino Raksti LSM Ieva Calis Diena CC