Vai pastāv eksakto zinātņu gēns

Otrdien, 11. oktobrī 18.30 Splendid Palace Lielajā zālē Santas Skuteles dokumentālās filmas Kvanta kods Rīgas pirmizrāde. Ievadā diskusija Vai pastāv eksakto zinātņu gēns?

Dokumentālās filmas “Kvanta kods” galvenais varonis fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs ir cilvēks, kurš izjūt šo pasauli ar katru savu atomu un lauž stereotipus par fiziku kā sausu un bezpersonisku zinātnes nozari. Paralēli elektronu skaldīšanai laboratorijā viņš ir sapņotājs, skolotājs, sociāli aktīvs un pilsoniski domājošs vīrs un tēvs, kurš meklē saikni ar Visvareno. Kas viņam ļauj būt harmonijā un atbildēt uz jautājumiem, kas mums citiem šķiet neizprotami?

Gan filmā, gan diskusijā 11. oktobra vakarā skatītāji aicināti meklēt atbildi uz jautājumu, vai pastāv eksakto zinātņu gēns? Eksaktie prāti allaž ir apbrīnoti. Vai tiešām tā ir tikai neliela sabiedrības daļa, kura ir apveltīta ar “eksakto zinātņu gēnu”, lai izprastu pasauli mums apkārt? Matemātiku taču mēs lietojam ik uz soļa, fizika dzīvo mums visapkārt, ķīmiju mēs patērējam katru dienu. Vai varbūt skolā iegūtās zināšanas nereti paliek skolas skolā, jo saikne starp informāciju un reālo dzīvi nav radusies?

Diskusijā piedalīsies filmas galvenais varonis, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, filozofs, Rīgas Stradiņa Universitātes docents Ivars Neiders, Latvijas Biomedicīnas un pētījumu centra vadošais pētnieks Dāvids Frīdmans un Iespējamās misijas absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures un fizikas skolotājs Edgars Bajaruns. Diskusiju vadīs mūziķis un TV personība Valters Frīdenbergs.

Dokumentālā filma Kvanta kods veidota Jura Podnieka studijā. Režisore Santa Skutele, operators Jurijs Skorobogatovs, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, mūzikas autors Kirils Rezņiks- Martovs, datorgrafika Ritvars Lasmanis, krāsu korekcija Emīls Linga, pēcapstrāde Andris Zemītis, izpildproducentes Marta Kontiņa un Elizabete Palasiosa, producente Antra Cilinska. Filma tapusi pateicoties Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

09.10.2016.

Saistītie raksti

Lielā Kristapa atklāšana veltīta režisoram Jānim Streičam

Lielā Kristapa atklāšana veltīta režisoram Jānim Streičam

30.09.2016.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps festivāls tiks atklāts 6. oktobrī ar balvas pasniegšanu par mūža ieguldījumu kino mākslā meistaram Jānim Streičam.

Katram savs cilvēks oranžā vestē

Katram savs cilvēks oranžā vestē

30.09.2016.

Viktora Freiberga diskusija un filma M.O.Ž. 9. oktobrī plkst. 21.00 Splendid Palace Lielajā zālē.

Diskusija Latvijas kino šodien

Diskusija Latvijas kino šodien

09.10.2016.

Trešdien, 12.oktobrī 14:00 Splendid Palace Mazajā zālē aicinām visus interesentus uz diskusiju Latvijas kino šodien. Diskusija angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Ieeja bez maksas.

Pirmā Eiropas mākslas kino diena

Pirmā Eiropas mākslas kino diena

09.10.2016.

Svētdien, 9. oktobrī 16.00 Pirmās Eiropas mākslas kino dienas ietvaros īpašais Ausmas seanss, ko ievada diskusija Latvijas filmas Eiropā un pasaulē.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

LMT Hannu Pro

Sadarbojas

SP BB Rental Cirks Entresol Mitto Arhīvs Kino Muzejs Valmiermuiža

Informē

LTV Radio LSM Santa Visual Media Diena K Diena K Raksti