Vai pastāv eksakto zinātņu gēns

Raksta attēls

Otrdien, 11. oktobrī 18.30 Splendid Palace Lielajā zālē Santas Skuteles dokumentālās filmas Kvanta kods Rīgas pirmizrāde. Ievadā diskusija Vai pastāv eksakto zinātņu gēns?

Dokumentālās filmas “Kvanta kods” galvenais varonis fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs ir cilvēks, kurš izjūt šo pasauli ar katru savu atomu un lauž stereotipus par fiziku kā sausu un bezpersonisku zinātnes nozari. Paralēli elektronu skaldīšanai laboratorijā viņš ir sapņotājs, skolotājs, sociāli aktīvs un pilsoniski domājošs vīrs un tēvs, kurš meklē saikni ar Visvareno. Kas viņam ļauj būt harmonijā un atbildēt uz jautājumiem, kas mums citiem šķiet neizprotami?

Gan filmā, gan diskusijā 11. oktobra vakarā skatītāji aicināti meklēt atbildi uz jautājumu, vai pastāv eksakto zinātņu gēns? Eksaktie prāti allaž ir apbrīnoti. Vai tiešām tā ir tikai neliela sabiedrības daļa, kura ir apveltīta ar “eksakto zinātņu gēnu”, lai izprastu pasauli mums apkārt? Matemātiku taču mēs lietojam ik uz soļa, fizika dzīvo mums visapkārt, ķīmiju mēs patērējam katru dienu. Vai varbūt skolā iegūtās zināšanas nereti paliek skolas skolā, jo saikne starp informāciju un reālo dzīvi nav radusies?

Diskusijā piedalīsies filmas galvenais varonis, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, filozofs, Rīgas Stradiņa Universitātes docents Ivars Neiders, Latvijas Biomedicīnas un pētījumu centra vadošais pētnieks Dāvids Frīdmans un Iespējamās misijas absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures un fizikas skolotājs Edgars Bajaruns. Diskusiju vadīs mūziķis un TV personība Valters Frīdenbergs.

Dokumentālā filma Kvanta kods veidota Jura Podnieka studijā. Režisore Santa Skutele, operators Jurijs Skorobogatovs, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, mūzikas autors Kirils Rezņiks- Martovs, datorgrafika Ritvars Lasmanis, krāsu korekcija Emīls Linga, pēcapstrāde Andris Zemītis, izpildproducentes Marta Kontiņa un Elizabete Palasiosa, producente Antra Cilinska. Filma tapusi pateicoties Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Saistītie raksti