Vēl 10 dienas var pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai

Līdz 15. augustam, tas ir vēl 10 dienas, Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps. Filmas var pieteikt mājas lapā lielaiskristaps.lv sadaļā "Pieteikt filmu".

Kino balvai var pieteikt jebkura garuma un veida Latvijā producētas filmas, tajā skaitā kopražojuma filmas, kas pirmizrādītas pēc 2018. gada 1. janvāra un nav piedalījušās iepriekšējā gada Lielajā Kristapā. Latvijas studenti, kuri apgūst filmu mākslu Latvijas vai ārvalstu augstskolās, aicināti pieteikt savas mācību ietvaros uzņemtās filmas studentu filmu konkursam.

Tāpat kā iepriekš, filmu vērtēšana notiks divās kārtās - līdz septembra beigām filmu atlases komisija nominēs trīs līdz piecas filmas un profesionāļus piecās filmu un septiņpadsmit profesionālajās kategorijās. Savukārt Lielā Kristapa laikā darbosies starptautiska žūrija, kas noteiks laureātus. Filmu atlases komisijā šogad izvirzīti eksperti - Andris Rozenbergs (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Daniela Zacmane (Latvijas Kinoproducentu asociācija), Ieva Viese-Vigula (Latvijas Animācijas asociācija), Jānis Kalniņš (Latvijas Filmu mākslinieku ģilde), Kristīne Matīsa (Nacionālais kino centrs), Miks Zvirbulis (Latvijas Kinooperatoru ģilde) un Zane Balčus (FIPRESCI Latvija). 

Kā ierasts, Lielā Kristapa ietvaros no 7.-12. novembrim tiks demonstrēta nominēto filmu programma, bet svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks otrdien, 12. novembrī kinoteātrī Splendid Palace. 

06.08.2019.

Saistītie raksti

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

Lielais Kristaps izziņo Nacionālās kino balvas programmu

31.10.2018.

No 7. līdz 13. novembrim, īsi pirms Latvijas simtgades svinībām, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”.

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

Lielais Kristaps aicina komandā mediju koordinatoru

01.08.2019.

Darbam ar medijiem aicinām komandā kolēģi ar zināšanām par Latvijas kino norisēm un pieredzi sabiedrisko attiecību jomā.

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

Noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

16.08.2019.

15. augustā noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” un, salīdzinot ar 2018. gadu, pieteikumu skaits ir pat pieaudzis.

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā Varim Braslam

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā Varim Braslam

03.10.2019.

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā šogad tiks pasniegta režisoram Varim Braslam, vienam no atpazīstamākajiem vārdiem Latvijas kinemotogrāfā.


Organizē

Kinosavienība NKC KM

Atbalsta

RD

Sadarbojas


Informē