Vēsture uz ekrāna: īstenība un fikcija

Raksta attēls

Diskusija pirms filmas Pelnu sanatorija 10. oktobrī 18.30 Splendid Palace Lielajā zālē. Diskusijā piedalās: politologs Ivars Ijabs, rakstnieks un publicists Pauls Bnakovskis, māksliniece Kristīne Jurjāne, kino zinātnieks Viktors Freibergs, producents Roberts Vinovskis.

 Kurzeme, 1917. gads. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur tiek ārstēti kontūzijas skarti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un apņēmībai “ieviest kārtību”. Negaidīta pieķeršanās pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt cilvēcību, taču karš vēl nav beidzies – agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

Dāvis Sīmanis ir viens no daudzpusīgākajiem šobrīd aktīvi strādājošiem Latvijas režisoriem. Guvis panākumus dokumentālā kino jomā. Pelnu sanatorija ir režisora pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. Filma nominēta Lielā Kristapa balvai 12 kategorijās. 

Saistītie raksti